Výhody modulových staveb

V dnešní době je na trhu velmi široká nabídka domů na klíč, od klasických zděných až po dřevostavby, nebo sruby a roubenky. Naše společnost nabízí modulové domy s ocelovou konstrukcí a v tomto článku si zmíníme jejich výhody.

Výhody ocelové konstrukce

Hlavní výhodou ocelové konstrukce je stálost tohoto materiálu. Za dobu naší praxe jsme se již několikrát setkali s problémem který v podstatě zlikvidoval nosné prvky u dřevostavby. Příčinou bylo zatečení dešťové vody, nebo odpadů, které v první fázi nebylo okem viditelné jelikož se tento problém odehrál v sendvičové stěně a nějaký čas trvalo než se daný problém detekoval. Ve chvíli kdy byla zjištěna příčina problému, byla již nosná dřevěná konstrukce postižena vlhkem natolik že byl dům určen k demolici, nebo velmi nákladné výměně všech nosných prvků. Z těchto důvodů jsme si velmi dobře vědomi, že ocelová konstrukce je pro rychlou výstavbu vhodnější materiál a za
její kvalitu ručíme.

 Kostru našich domů tvoří ocelová konstrukce s antikorozním nátěrem  a dřevěné nebo pozinkované profily na které je následně upevněn vnitřní i venkovní plášť. Celá konstrukce je samozřejmě zateplena izolační vatou, tak aby zde nevznikaly tepelné mosty a bydlení bylo dostatečně komfortní a odpovídající dnešním standardům.

Rychlost výstavby

Díky výše zmíněné technologii výstavby je celý proces vzniku Vašeho bydlení velmi rychlý. Na Vaši parcelu dovezeme téměř hotové moduly které se osadí na betonové pasy a spojí se k sobě. Následně dokončíme finální zateplení, střechu, fasádu a dům je hotov. Tento proces trvá od objednání po osazení domu 3 až 4 měsíce. Dokončovací práce na stavbě trvají maximálně týden.

Sdílet článek na sociálních sití

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn